GÜNÜN MANŞETİ : “HER ŞEY OLABİLİR”

AKP’lilerin hedefinde olan ve ordudan attırılmak istenen acılı ağabey Jandarma Yarbay Mehmet ALKAN taziye evinde konuştu:

“GENELKURMAY BAŞKANI’ NIN TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİYLE SUÇLANDIĞI YERDE, HER ŞEY OLABİLİR.”

sözcü 28.8.2015-001

“DÜN BİR KARGO ALDIK, GÖRÜNCE YİNE YIKILDIM”

Şırnak’ta şehit olan kardeşi Yüzbaşı Ali ALKAN’ı  toprağa veren ve sözleriyle Türkiye’nin gündemine oturan Yarbay Mehmet ALKAN konuştu:

“Kardeşimin şehit olduğu yere yakın bir yerde 2,5 yıl görev yaptım. Kardeşimin tayini oraya çıktığında çok üzüldüm. Orası yolun bittiği yer, Türkiye’nin sonu. Kardeşimi evlendirmek için çaba sarf ettik ama olmadı. Benim çocuğum yok, o benim çocuğum gibiydi. Cenazede sorduğum soru niçin bu kadar gündeme geldi, neden bu kadar şaşırıldı ben de anlamıyorum. Sorunun bu kadar gündeme gelmesine şaşırıyorum. Herkesin kendi kendisine sorması gereken bir soru bu.”

“Cenazede söylediklerimden dolayı hakkımda soruşturma açıldığına ilişkin bilgim yok. Bana soruşturma açıldığı haberlerini okudum ancak soruşturma konusunda bir tebligat gelmedi. Genelkurmay Başkanı’nın (İlker Başbuğ) terör örgütüyle suçlandığı yerde her şey olabilir. Bu ölüm keşke benim başıma gelseydi. Küçüğün büyüğü defnetmesi gerekir, büyüğün küçüğü defnetmesi çok ağrıma gitti. Babam ve ben en küçüğümüzü toprağa verdik.”

“Dün kargo aldık. Orduda askerlerin kullandığı miğferlerin içinde koruyucu madde vardır. Bu madde belli sürelerde Genelkurmay tarafından yenilenir ancak yenilenene kadar aşındığı, bozulduğu ve askerleri koruyamadığı olmuştur. Kargoda, kardeşimin maiyetindeki asker sayısı kadar, miğferin içine konan bu koruyucu madde vardı. Kendi parasıyla İstanbul’dan sipariş etmiş, askeri etkilenmesin diye. Askerini çocuğu gibi korurdu. Bunu görünce bir kez daha yıkıldım.”

HABERİN TAMAMIN OKUMAK İÇİN  AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYI TIKLAYIN. 

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29926293.asp?_sgm_campaign=scn_a0046116293a0000&_sgm_source=29926293&_sgm_action=Click-Dynamic

 

23859-big

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir