İLKER BAŞBUĞ’DAN ERGENEKON İDDİASI

TSK’ YE OYNANAN OYUNUN ARKASINDA BUNLAR VAR!

Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker BAŞBUĞ, Ergenekon Davası kapsamında Yargıtay’da ifade verdi.

George W. Bush yönetimi ve dönemin AKP iktidarını suçlayan İlker BAŞBUĞ ifadesinde, “TSK’ya karşı oynanan oyunun arkasında kimler vardır? George W. Bush yönetimi, TSK’ya karşı oynanan oyunu desteklemiştir. Siyasi iktidar ise, ‘Ne istediler de vermedik’ ve ‘aldatıldık’ ifadeleri ile Cemaate gerekli desteği verdiklerini açıkça belirtmiştir” dedi.

BAŞBUĞ, “Mart 2004’te Genelkurmay 2. Başkanı’yken ABD’de bana “Ilımlı İslam” hakkında ne düşündüğüm soruldu. ‘Hem laik hem ılımlı İslam devleti bir arada olmaz’ dedim. Fethullah GÜLEN, neo-conlar tarafından Ilımlı İslam konseptinin uygulanmasında kullanılabilecek bir kişi olarak değerlendirilmiş olabilir” dedi.

BAŞBUĞ, “Bazı sorumluluklar taşımaktayım. Birinci sorumluluğum, bu süreçte hayatlarını kaybedenleredir. İkinci sorumluluğum silah arkadaşlarıma ve üçüncüsü ise tarihe karşıdır. Dördüncü sorumluluğum ise; TSK’ne karşı yapılan bu komploları planlayıcı ve icracılarının yakalanıp, adil yargılanmalarını sağlamaktır” diye konuştu.

BAŞBUĞ, “Her şey bütün çıplaklığı ile ortadadır. Adeta ‘düşman hukuku’ uygulanarak suçlananlar, cezaevlerinde yıllarca tutulanlar bugün Türk milletinin gözünde suçsuzdurlar, çoktan beraat etmişlerdir. Ortada yapılacak iki şey kalmıştır:

Birincisi, bu süreçte zarar görenlerin ‘itibarlarının’ geri verilmesi, böylelikle Ordunun kırılan onur ve gururunun tamir edilmesidir.

İkincisi ise, bu komploları planlayan, icra eden ve açıkça destekleyenlerin yargı önüne çıkartılarak, adil şekilde yargılanmasıdır” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamını okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

http://www.radikal.com.tr/turkiye/ilker-basbug-komployu-yapanlar-cezalandirilmadan-bu-dava-bitmez-1446682/

http://odatv.com/ilker-basbug-savunma-degil-taarruz-yapiyor-0710151200.html

http://www.ilkerbasbug.com.tr/?p=3280

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir