Site Hakkında

Hoş Geldiniz

HOŞ GELDİNİZ     

Kısa süreli bir ayrılıktan sonra, sitenin yenilenen yüzüyle tekrar beraber olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Fuzulî  bile, "Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil" demiş.

Fuzuli'nin dediği gibi, susunca gönlüm razı olmadığından yazıyor, ilgimi çeken konularda yaptığım araştırma- incelemeleri kendi yorumumla birlikte yayımlıyorum. Yaptığım akademik bir çalışma değil, merak ettiğim ya da ilgi duyduğum konuyu öğrenme ve ortaya çıkan çalışmayı arzu edenlerle paylaşma arzusudur.Ben önemseyip yazıyorum ama siz bunu büyütmeyin, ama pek de küçümsemeyin, bu bana yeter!..

Kısacası amacım: Çalışmalarımı ve çeşitli olaylar  karşısındaki  düşüncelerimi arzu edenlerle paylaşmak;  özellikle  birikimimi duyarlı Türk Gençliği'ne aktarmaktır.

Eflâtun, "İnsan öldüğünde her şeyi dünyada bırakır. Ancak bilgi ve deneyimlerini beraberinde götürür" demiş.

Ben, bilgi ve deneyimimi gençlere aktarmak için üzerime düşeni yapıyorum. Bu vatanın çocuğuyum; Türk Milleti'ne borcum var.

Tam bu noktada, Prof. Dr. Emre KONGAR'ın bir sözünü hatırlamanın tam zamanıdır:

"Ben yazılarımı, bütün yaşamımla bile bu dünyada hiç bir şeyi etkileyemeyeceğimi bilerek umutsuzca,  ama tek bir makale ile tüm dünyayı değiştirebilecekmiş gibi bir sorumlulukla yazıyorum."

İşte olay budur!

Şu konu açık açık bilinsin isterim:

Tam bağımsız, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinden yanayım; ATATÜRK ilke ve devrimlerine  ve tek TÜRK BAYRAĞI altında ülke bütünlüğüne gönülden inanıyorum.

Herhangi bir siyasî parti, kurum, kuruluş, vakıf, dernek ve oluşum ile maddî ve manevî  hiç bir ilgim ve bağlantım yok.

Ticarî kaygıdan uzak, tamamen amatörce  hazırlanan sitemde:

ATATÜRK ile ilgili çeşitli konulardaki araştırmalarım,

ATATÜRK ile ilgili derlediğim çeşitli anılar,

Çeşitli olaylar karşısında duygu ve düşüncelerimi dile getirmeye çalıştığım "Güncel Yorumlarım",

Her zaman yanımda taşıdığım küçük defterime not aldığım güncel, genel, tarihî  veya çeşitli olaylar hakkında yazdıklarımın yer aldığı  "Not Defterimden",

“Doğa ve Hayvan Sevgisi” bölümünde, konuyla ilgili yazılarım bulunuyor.

“Din Kültürü” konusuyla ilgili yazı ve araştırmalarım,

Tarihî olayları incelemeye çalıştığım "Tarihten Sayfalar",

"Pontus Sorunu",

"Türk Tarihinden",

"Osmanlı Tarihinden",

Ulusal bazda yaptığım bazı çalışmalarımı topladığım "Dosyalar",

Özellikle Yb (sonra Albay) M. Kemal'in Çanakkale Muharebeleri' ndeki rolünü anlatmaya çalıştığım "Çanakkale Muharebeleri",

Özet olarak anlatmaya çalıştığım "Kurtuluş Savaşı" bölümü,

Kore'de Mehmetçiğin kahramanlıklarını incelediğim "Kore Savaşı",

Tarih boyunca Türk- Ermeni ilişkilerini incelemeye çalıştığım bölüm,

"Yavru Vatan Kıbrıs" ile ilgili bilinmesi gereken konular, yazılar ve derlemeler,

“Jeopolitik ve Stratejik Gündem” hakkındaki yazılar,

İlgimi Çeken Tarihi Kişiler,

Gezip gördüğüm veya duyduğum “İlgimi Çeken Mekânlar”,

Okuduklarımdan “İlgimi Çeken Kitaplar”,

Biraz rahatlamak için "Gülelim/Düşünelim" köşesi,

Zihin yorgunluğumuzu biraz atmak için "Dinlendirici Oyunlar",

“Gösteriler”,

Yararlı olduğuna inandığım bilgiler,  yer alıyor.

Kişisel sitem, 2007 yılında yayına başladıktan sonra süratle gelişti, okunma sayısı arttı. Çeşitli nedenlerle bir kaç kez site içeriğini değiştirmek zorunda kaldım. Kimi zaman konuk yazarlara ve yazılarına yer verdim. Nihayet  Haziran 2013'ten itibaren gelişen bazı olumsuzluklar nedeniyle siteyi tamamen devre dışı bırakıp yeni bir site yapma gereği doğdu.

son_durum_1772013( Siteyi yayımdan çektiğim tarihten çok kısa bir süre önce Toplam Ziyaretçi Sayısı 3 547 218 idi.  Yeni sitedeki toplam ziyaretçi  sayısı bu rakamın üzerine eklenerek başlamıştır.)

Sitenin sağ ortasında bulunan Visitors'da siteyi ziyaret edenlerin sayısı aylık olarak görülüyor. Bu bölüm tıklandığında, görünen haritada dünyanın her yerinden siteye girilen yerler kırmızı işaretle gösteriliyor. Visitors'un altındaki Toplam Ziyaretçi Sayısı da, sitenin açıldığı günden itibaren tıklanıp okunma sayısını gösteriyor.

Eski sitedeki halen güncelliğini koruyan yazılardan kopyalayabildiklerimi bir arada toparladım. Bunlardan güncelliğini yitirmeyenleri yeri geldikçe yayıma veriyorum.

Altında imzam bulunan yazılarımın tüm yasal hakları saklıdır. Kaynak gösterilerek kısa alıntılar dışında sadece bağlantı (link) adresi verilerek yayımlanabilir. Bazı yazılarımı olduğu gibi kopyalayan ve bu yazıların altına "izinsiz kullanılamaz" uyarısı koyanlara ise söyleyecek tek sözüm yok. Bu onların ahlâki meselesidir.

Sitemde, kapasite yetersizliği nedeniyle, kendi yazılarım dışında yazı yayımlamama kararı aldım, umarım bu düşüncem yüzünden gönül kırmış olmam.

Sitenin alt ortasındaki bölüm içinde, okuyucuya kolaylık olması maksadıyla, ( yakın dost ve arkadaşlarımın önerisiyle) ulusal gazeteler, köşe yazıları, son dakika gibi "Genel Bağlantılar"  var. İsteyen yararlanabilir.

TÜRK olmakla övünen, Atatürk Milliyetçiliğini benimsemiş sade emekli bir vatandaş olarak, bu kişisel sitemde:

Asla iç siyaset yönlendirmesi ve parti propagandası, devam eden adlî- hukukî işlemlerle ilgili yorum, Türk Milleti’ nin ortak değerlerine saygısızlık, her türlü kışkırtıcılık, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, ayrımcılık  ve kişilik haklarına saldırı yapılamaz; propaganda suçu oluşturabilecek şekilde şiddet içeren, şiddeti teşvik eden, şiddeti meşru gösterme çabası içinde olan yazılara yer verilemez.

Kişilere değil, fikirlere önem verilir. Kim olursa olsun, gerçek kişi ve kurumlara asla hakaret  edilemez; öfkeli ve tehditkâr ifadeler kullanılamaz.

Kimse yargılanamaz, sadece olaylar sorgulanır.

Devletin manevî şahsiyetini tahkir eden, Atatürk ilke ve devrimlerini hedef alan, terör örgütlerini ve yasa dışı faaliyetleri öven, suç işlediği yasalarca kabul edilip ceza gören kişileri onurlandırma çabası içinde olan, Türk Silâhlı Kuvvetleri’ ni ve Emniyet Güçleri’ ni küçük düşüren, devletin güvenliği aleyhine olan; toplumun küçük bir kesiminin de olsa dinî değerlerini küçümseyen; saldırgan bir üslûp kullanılmış, ayrıca Türkçe'nin doğru kullanımına özen gösterilmemiş  ve her türlü kaba/ çirkin/ argo kelimeler içeren yazılara yer verilmez.

Sitede gezerken, yukarıda belirtilen kurallara uymayan bir yazıyla karşılaşırsanız, mutlaka gözümden ve dikkatimden kaçmıştır, bildirirseniz derhal yayından çekerim.

Sitede forum  açılması gibi bir düşüncem yok, buna sıcak bakmıyorum.  

 Ticarî kaygıdan uzak, tamamen amatörce hazırlanan sitemde, sitenin yapısı gereği, yazılarıma yapılan yorumlara önceleri  yer veremiyordum. Artık, hemen her yazıma, isteyen yorum yapabilir. Yazılara yapılan yorumlar, öneriler, katkılar veya farklı düşünceler, yorum yapılan yazı ile ilgili olmalıdır.Her yazının altında,”Bir Cevap Yazın” başlıklı bir bölüm var. Bu bölümün altı siyah renkli ve üzerinde “Yorumunuzu Buraya Yazın” yeri tıklayın. Mesajınızı belirtilen yere yazın. Mesaj ya da yorumunuz bittikten sonra, sol alttaki karenin içini işaretleyin, sağdaki “Yorum Gönder” denilen yeri tıklayın, hepsi bu kadar. Yorum hemen bana gelecek.Gelen yorumun yayıma girebilmesi için, site genel kurallarına uygun olmasını istemem herhalde yadırganmaz.

Ayrıca yazmak istediğiniz konular için, ileti adresime her zaman yazabilirsiniz.Tamamen kişisel ve çok özel yazıları ise okumadan sildiğimi de bilmenizi istiyorum.

ÖNEMLE TEKRARLIYORUM:

SİTEDE YER ALAN YAZI VE RESİMLERİN  SADECE BİLGİ PAYLAŞIMI AMAÇLI OLDUĞUNU UNUTMAYIN VE MUTLAKA ONLARI  MANTIK SÜZGECİNDEN GEÇİREREK DEĞERLENDİRİN!..

DOĞAL OLARAK, KİŞİSEL DÜŞÜNCELERİMİ KİMSE KABUL ETMEK ZORUNDA DEĞİLDİR ! ELBETTE BEN DE KİMSENİN DÜŞÜNCESİNİ KABUL ETMEK ZORUNDA DEĞİLİM !..

Telif hakkına sahip olduğunu veya yanlış, yanıltıcı ve yasa dışı bilgi içerdiğini düşündüğünüz yazıları lütfen bildirin. Söz konusu içerikle ilgili gerekli işlem en kısa sürede yapılacaktır.

Son olarak…

Bana göre çok güzel olan ve yapım amacı için yeterli sitenin ilk yapımındaki katkı ve çabalarından dolayı "Akro Media" ekibine; sitenin 7 Ağustos 2013'te yayına başlayan son hali için tasarım ve hazırlanmasında gösterdiği ilgi ve çabasından dolayı sevgili Samet YILMAZ'a teşekkürü bir borç bilirim.

7 Haziran 2015

aakyol