TEK VATAN, TEK BAYRAK, TEK YÜREK

Türk Bayrağı

Türk Milleti, terörle mücadelenin yoğunluk kazandığı ve şehitler verildiği bir dönemde, Türk Demokrasisi’ ne yapılan akıl- mantık ve insanlık dışı çılgınca davranışı asla unutmayacaktır.

Daha öncekiler dahil, Türkiye Cumhuriyeti’ nin anayasal ve hukuk düzeni ile cumhuriyetin kuruluş değerlerine; Yüce Türk Milleti’ nin demokratik hak ve özgürlüklerine kastedilen her türlü terör ve darbe girişimini nefret ve şiddetle kınadım/ kınıyorum.

Egemenlik, kayıtsız ve şartsız milletindir.

Türk Milleti, egemenliğini, Anayasanın koyduğu esaslara göre, yetkili organları eliyle kullanır.

Egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz.

Hiçbir kimse veya organ kaynağını Anayasadan almayan bir Devlet yetkisi kullanamaz.

Türk Milleti, demokrasisine sahip çıkacak, her türlü şer odağının Türkiye Cumhuriyeti’ nin kuruluş değerleri aleyhindeki girişimlerini sonuçsuz bırakacak ve başarısız kılacak güçtedir.

Hiç şüphe yok ki, milletinin göz bebeği Türk Silâhlı Kuvvetleri ve Emniyet Güçleri, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü sağlamaya, refah ve huzurunu bozmaya yönelen zihniyetlere karşı mücadelesini sürdürmeye ve şer odaklarını bularak cezalandırmaya muktedirdir.

Gün ayrışma ve ötekileştirme değil, şanlı Türk Bayrağı altında birlik, bütünlük ve kenetlenme günüdür.

Hükmünü acımasızca veren tarih, çeşitli kaynaklarca ( gizli- açık) beslenen, desteklenen ve örgütlenmesine göz yumulan ihanet şebekesinin, çok boyutlu, prematüre askerî darbe görünümlü hain terör eyleminin SEBEBİ, OLUŞUMU ve SONUÇLARINI da acımasızca değerlendirecektir.

Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli Marşı “İstiklâl Marşı” dır. Başkenti Ankara’ dır.

Türkiye Cumhuriyeti: toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak sonsuza dek yaşayacak;

Hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye duyulan inanç ise, Türk Milleti’ ni birlik ve bütünlük içinde aydınlık yarınlara taşımaya devam edecektir.

Her zaman olduğu gibi:

Türkiye Cumhuriyeti' nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silâh arkadaşları başta olmak üzere bu ülkenin birlik ve bekası için can vermekten bir an bile kaçınmayan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir