TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR

ATATÜRK Diyor ki:

"TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURAN TÜRKİYE HALKINA TÜRK MİLLETİ DENİR."

" CUMHURİYETİMİZİN DAYANAĞI TÜRK TOPLUMUDUR."

" BU MEMLEKET TARİHTE TÜRK'TÜ, BUGÜN TÜRK'TÜR VE EBEDİYEN TÜRK OLARAK YAŞAYACAKTIR."

***

Türk vatanı ve milletinin ebedi varlığını ve yüce Türk Devleti’nin bölünmez bütünlüğünü belirleyen Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ölümsüz önder ve eşsiz kahraman ATATÜRK’ün belirlediği milliyetçilik anlayışı ve onun inkılâp ve ilkeleri doğrultusunda Türk Milleti tarafından demokrasiye âşık Türk evlâtlarının vatan ve millet sevgisine emanet ve tevdi edilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre:

“Türkiye Devleti bir cumhuriyettir.”

" Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma  ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir."

“ Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.”

“Millî Marşı İstiklâl Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.”

Anayasaya göre bu hükümler değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Anayasanın bu hükümleri aleyhinde olmak, bir bakıma  “Bozgunculuk” tur.

ATATÜRK’ün sözlerini unutmamamız gerekir :“ Bozgunculuk yapacak insanlara hoşgörü ve büyüklük göstermek; bir milletin mutluluğuna, şerefine, namusuna göz dikmiş insanlara hoşgörü göstermek olur ki, hiçbir zaman, hiçbir kişi buna müsaade edemez. Hiç kimse buna müsaade etmek hakkına sahip değildir.”

Ufuk genişliğinden yoksun ve yetersiz iç ve dış politikalarla beslenmiş ve desteklenmiş ayrılıkçı etnik ve dini örgütlerin (beklenen) saldırıları olanca hızıyla devam ediyor.

Türk Milleti, bir bütün olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü korumak için üzerine düşeni eksiksiz olarak yapmak zorundadır.

Unutmayalım: TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR!

turkiyeeeeeeemz1

 

Bu vesileyle, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silâh arkadaşları başta olmak üzere, çeşitli zamanlarda ülkenin birlik ve bütünlüğü için hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tüm milletimize başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyorum.

(Yazının İlk Yayım Tarihi: 20 Ağustos 2015)

aakyol

One thought on “TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir